top of page

Daffodil Project

Kedainiai Atzalynas Gymnasium is joining the Worldwide Daffodil Project

Dr. Andrea Videlefsky, founding member and current President of Am Yisrael Chai, a nonprofit Holocaust Education and Awareness organization

Screenshot 2024-02-23 at 21.56.40.png

Dr. Andrea Videlefsky - Tarptautinio projekto prezidentė:

Labai dėkojame už Narcizo projekto pristatymą jūsų mokykloje ir prisijungimą prie šio projekto.

Jūsų esate pirmieji Lietuvoje, prisijungę prie šio projekto.

Mums skauda širdį dėl žiaurių „Hamas“ išpuolių, žudynių ir pagrobimų prieš Izraelio civilius.

Pasaulis pažadėjo - Daugiau Niekada, o mes vis susiduriame su šia didžiule tragedija. Turime būti vieningi.

Jūsų parama šiam projektui ir žydų bendruomenei, ypač žydams iš Kėdainių, kurie šiandien  gyvena Izraelyje, yra labai prasminga. Esame labai dėkingi už jūsų paramą ir bendradarbiavimą.

Man ypač didelė garbė šiandien sveikinti jūsų prisijungimą prie projekto, nes kai kurie mano šeimos nariai buvo gimę Kėdainiuose. Dėkojame, kad saugote jų istoriją ir žydų bendruomenės istorija. Dėkojame, kad mylite, rūpinatės ir tvarkėte antkapius Kėdainių senąsias miesto žydų kapines. Ir, svarbiausia, ačiū, kad suteikiate žinių ir ugdote žmogiškumą supažindindami savo mokinius su buvusia žydų bendruomene, kuri gyveno prieš karą. Dėkojame, kad pasodinote šiuos narcizus jų atminimui.

Narcizų projektas siekia sukurti visame pasaulyje gyvą Holokausto memorialą, pasodinant pusantro milijono narcizų atminimą, tiek vaikų žuvo per Holokaustą. Šis projektas taip pat remia vaikus, kurie ir toliau kenčia dėl genocido ir kitų humanitarinių krizių pasaulyje šiandien. Pasirinkome narcizą, nes narcizų forma ir spalva simbolizuoja geltonas žvaigždes, kurias žydai buvo priversti nešioti Holokausto metu. Geltona yra atminimo spalva. Narcizai simbolizuoja mūsų viltį ateičiai.Jie yra atsparūs ir kiekvieną pavasarį grįžta su spalvų pliūpsniu.Narcizai pagerbia vaikų atminimą.

Šiai dienai mes pasodinome daugiau nei 860 000 narcizų daugiau nei 464 vietose visame pasaulyje. Projektas „Daffodil“ taip pat remia „Kids for Kids “ ir „Raising South Sudan“ organizacijas, padedančias vaikams ir šeimoms atokiuose Darfūro, Pietų Sudano ir Ruandos kaimuose.  Atsižvelgiant į tai, kad visame pasaulyje daugėja neapykantos nusikaltimų, rasizmo ir antisemitizmo, kaip niekad svarbu, kad kiekvienas iš mūsų atsispirtų neteisybei. Vienas narcizas pats savaime yra graži gėlė. Bet kai šie narcizai išnyra iš žiemos tamsos, pamatysite, kad daug narcizų, stovinčių kartu, neša viltį, šviesą, grožį ir vienybę, kai prisimename vaikus ir primename sau, kad reikia imtis veiksmų.

Dėkojame ir geriausi linkėjimai jums visiems.

Screenshot 2024-02-23 at 21.51.17.png
Daffodil project 25 Oct 2023.jpg

‚‚O aš - nepasakytas žodis ...‘‘

bottom of page